Lotus Lantern Festivali: Nilüfer Çiçeği Fener Festivali

Herkese Merhabalar,

Güney Kore aşkımız tüm hızıyla devam ediyor. Facebookte üyesi olduğum gruplardan biri Lotus Lantern Festivali: Nilüfer Çiçeği Fener Festivali ile ilgili bir şeyler paylaştı. Ben de neymiş bir araştırayım dedim.

Nilüfer çiçeği fener festivali ay takvimine göre 8 Nisan’da başlıyor ve Buda’nın doğumunu kutlamak için düzenleniyormuş. Yani Budizm ile ilgili bir festival. (Lotus Lantern Festivali)

Buda’nın doğumundan önceki hafta sonu başlayıp -ay takvimine göre 8 Nisan- bir sonraki haftaya kadar sürüyor. Bu etkinlik sürecinde Seul’de bir çok yer nilüfer çiçeği fenerleriyle ile süsleniyor. Sokakta da ellerinde Nilüfer çiçeği feneri taşıyan insanlara da rastlanır. Bunun bilgelik dağıttığına inanılır.

Gelelim bizi ilgilendiren kısmına:D

Malum bizim işim yeni yerler keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek… Bu festivalin fotoğrafları o kadar güzel ki insan gerçeğini görmek istiyor. Güney Kore’ye gitmek isteyenler 8 Nisan tarihini aklında tutsun ve bu festivali kaçırmasın!

İşte netten aldığım fotoğraflar..

 

Nilüfer çiçeği fener festivali 2  Nilüfer çiçeği fener festivali 4 Nilüfer çiçeği fener festivali 5 Nilüfer çiçeği fener festivali 6

Nilüfer çiçeği fener festivali 9 Nilüfer çiçeği fener festivali 10  Nilüfer çiçeği fener festivali 12 Nilüfer çiçeği fener festivali 13 Nilüfer çiçeği fener festivali 15 Nilüfer çiçeği fener festivali 16 Nilüfer çiçeği fener festivali 17 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Nilüfer çiçeği fener festivali 20  Nilüfer çiçeği fener festivali 26 Nilüfer çiçeği fener festivali