Kahve Ve Kalp Arasındaki İlişki

KAHVE VE KALP

Kardiyovasküler hastalıklar Batı dünyası için önemli bir ölüm nedenidir ve bunların başlangıcı bireylerin yaşam tarzıyla yakından bağlantılıdır. Geçmişte kahve, kalbin acı bir düşmanı olarak görülüyordu, ancak yapılan çalışmalarda hastaların yaşam tarzı, hareketsiz yaşam tarzı, alkol kullanımı, sigara ve sağlıksız yiyecekler asla bir neden olarak düşünülmedi.

Tüketilen kahvenin türünü de göz önünde bulundurmak önemlidir: bir fincan çözünür kahve ve bir espresso içmek vücudumuz üzerinde farklı etkilere sahip olabilir çünkü verilen biyoaktif moleküllerin miktarı farklıdır. Son olarak, kalp ve kahve arasındaki ilişkilerin araştırılmasında, hastanın düzenli bir tüketici olup olmadığını değerlendirmek gerekir: ilk durumda, kahve ile tüketici arasında (üç günde kurulan ve birinde kaybolan) kafein etkisine tolerans gelişir. Hoşgörünün bağımlılık anlamına gelmediğini unutmayın.

Çok sayıda çalışma, aşırı olduğunda kahve tüketiminin tehlikeli olduğunu, ancak “normal” tüketim için bu ilişki olumsuz bile olduğunu bulmuştur.
Araştırmanın tamamlanmadığı söylenebilir, ancak bugünün sonuçları, sağlıklı bir insanda olağan ve ılımlı kahve tüketiminin (200 ila 600 mg, yaklaşık 4 fincan espresso) ciddi kardiyovasküler hastalık riskleri içermediğini, hatta olabileceğini göstermektedir. koruyucu bir rol.

·         Kahve ve basınç : Orta derecede kahve, hatta kafein tüketimi, basınç eğilimi açısından tamamen alakasız bir etkiye sahiptir.

·         Kahve ve kolesterol : Kahve tüketimi ile kandaki “kötü” kolesterol (LDL kolesterol) artışı arasında bir bağlantı yoktur.

·         Kahve ve diyabet : yakından bağlantılıdırlar ve son zamanlarda yapılan çok sayıda epidemiyolojik çalışma, mekanizma henüz açıklığa kavuşturulmamış olsa bile, kahve alışkanlığının hastalarda tip 2 diyabet geliştirme riskinde bir azalmaya yol açtığı sonucuna varmıştır. Ayrıca ilgili bir magnezyum kaynağı olan kahve, kandaki glikoz metabolizmasını olumlu yönde etkiler.

·         Kahve ve antioksidanlar : Bir antioksidan kaynağı olarak kahve, kötü kolesterolün oksidatif hasarına karşı savunur, vücudumuzu aterosklerozdan ve dolayısıyla kardiyovasküler hastalıklardan korur.

Bu İster çekirdek kahve isterseniz öğütülmüş kahve den yada kapsül kahve makinasından yada değişik kahve metotlarından kahve içebilirsiniz

kahve satın al